EMIL

Globe-Traveller Voyager Z pro 4 osoby,
se základnou v Českých Budějovicích
(jižní Čechy)

HUGO

Affinity pro 4 osoby,
se základnou v Kopřivnici
(severní Morava)

RAFFAEL

Affinity pro 4 osoby,
se základnou v Českých Budějovicích
(jižní Čechy)

STRUČNÉ SROVNÁNÍ
Globe-Traveller vs. Affinity

Oba typy aut jsou vestavby na Fiatu Ducato v podobné motorizaci. Výbava všech aut je rovněž velmi podobná, například co se týče zimního paketu, klimatizace, moskytiér, solárních panelů, osvětlení interiéru a podobně. Vybavení dodáváme do aut rovněž identické (nádobí, povlečení, chemie, plynová bomba atd.).

Hlavní rozdíl je v uspořádání garáže a vnitřního prostoru. Globe-Traveller bude pro vás, pokud chcete oddělenou sprchu od záchodu a velkou hlavní postel (pohodlně se na ní vyspíte tři i s menším dítětem) a taky spoustu skladovacího prostoru jak v kabině, tak dole v garáži. Výhodou je také, že dveře do garáže se neotevírají do prostoru postele a druhá postel se jednoduše rozloží v horní části nad kabinou (leze se na ni pak žebříkem, není tedy pro velmi malé děti). Nevýhodou je méně volného prostoru v autě a chybí taky panoramatické okno nad kabinou řidiče.

EMIL je tak vhodnější volbou, pokud chcete vyrazit s rodinou s menším dítětem anebo se spoustou věcí.

Dvojčata Affinity mají menší garáž, méně hluboké skříně v kabině, ale mají super šatní skříň, kterou dozajista velmi oceníte. Ačkoli je sprcha dohromady se záchodem, díky propracovanému systému odvětrávání prostor rychle schne. Hlavní postel je výrazně užší než u Globe-Travelleru, nicméně dá se vyklopit nahoru do sedací polohy. Třetí a čtvrté lůžko složíte jako palandu rovněž poměrně jednoduše ze zadních sedaček. Obrovskou výhodou Affinity je panoramatické střešní okno nad kabinou – ale hlavně spousta prostoru ve střední části auta, kde nepřekáží sprcha a záchod jako u většiny jiných vestaveb.  Velmi dobře se v něm vaří a celkově máte pocit vzdušnosti a otevřenosti interiéru

HUGO a RAFFAEL budou tou nejlepší volbou, pokud budete chtít vyrazit jen ve dvou a užívat si prostor venku i uvnitř – nicméně určitě je použitelný i pro rodinu, zejména s většími dětmi.

Od 1. 4. 2023 je nově HUGO k vyzvednutí na naší severomoravské pobočce v Kopřivnici, zatímco RAFFAEL a EMIL mají i nadále základnu v Českých Budějovicích.

Více informací o obou typech aut se vám objeví po rozkliknutí obrázků nebo tlačítek výše.