Jak jsme tomu propadli, a díky tomu jsme tu pro vás

Začalo to nevinně. Věděli jsme jenom, že chceme vyrazit do Španělska a krapet tam toho projet a hlavně se dostat do Picos de Europa. Takže jsme začali googlit a zjišťovat, co bude nejlevnější a nejmíň náročné na čas a přepravu – a po pravdě, všechno bylo na kočku. Chtěli jsme vidět příliš mnoho míst v příliš krátkém čase – a za rozumné peníze, a to se nepotkávalo ani s cestou osobákem, ani s cestou letadlem.

A tehdy padla ta památná věta: „Co takhle vyzkoušet obytňák?“ Cenově to sice nevycházelo taky nikterak závratně nízko, ale zbytek našich požadavků to splňovalo zcela. Jet kamkoli se nám zachce, spát kdekoli, kde se nám bude chtít (nebo skoro kdekoli), nemuset zařizovat x různých ubytování…

Jet kamkoli, kam se vám zachce.
Spát kdekoli, kde se vám zlíbí.
Dneska tady, zítra o 1 000 km jinde.
Chcete to?

A vlastně už si nevybavuju, proč jsme se rozhodli pro vestavbu a ne třeba pro integráč nebo polointegráč, ale nejspíš už tehdy jsme dobře věděli, že se s tím autem chceme dostat i do centra starého města i po úzké cestě až k zapomenuté pláži. A dodávka dojede skoro na všechna místa, kam dojede i osobák. Naše první auto byl tedy půjčený Karmann Davis.

Na cestě jsme byli tehdy pouhých 10 dní a ujeli přes 5 000 kilometrů. Viděli jsme velký kus Francie, projeli celou Andorru, a pak objeli podstatnou část severního Španělska – a i do Picos de Europa jsme dorazili. No a během těch 10 dní se to stalo.


Více fotek z cesty do Španěl najdete na naší Zoneramě.

Stalo se to, že jsme se totálně zamilovali. Že jsme tomu propadli. Že jsme propadli životu, kdy vám stačí pár metrů čtverečních, ale hlavně, že je tam postel, sprcha a sporák, na kterém si můžete udělat kafe – no a pak že to má kola, abychom se mohli pohnout dál, když už nás to na jednom místě přestane bavit. Obytná vestavba se pro nás stala symbolem životní svobody a možnosti objevovat. A kdo tohle jednou okusil, už chce jen víc a častěji.

Hledáte pocit životní svobody?
Máte rádi dobrodružství?
Chcete objevovat svět?
S námi můžete!

Hned po návratu z první cesty jsme začali spřádat plány, jak si pořídíme obytňák vlastní, ale mělo to ještě chvíli trvat. Ono totiž vybrat ten pravý není úplně jednoduché. Je jich na trhu dnes už tolik, některé levnější, jiné dražší, jedny do tepla, jiné i do zimy, některé mají sprchu zvlášť a jiné zase jiné přednosti…

Přebírali jsme a přebírali a pořád si nemohli vybrat, takže jsme si za rok zase jednu dodávku vypůjčili a vyrazili tentokrát „pracovně“ – na Caravan Salon do Düsseldorfu. Psal se podzim roku 2020 a covid světem vládnul, ale díky tomu tam skoro nikdo nebyl a my jsme si mohli ta autíčka hezky prohlídnout. A že bylo co…


Více fotek z cesty do Němec a do Rakous najdete na naší Zoneramě.

Dovezli jsme si domů tolik katalogů, že jsme pak další 3 měsíce měli rozhodovací paralýzu, takže když jsme se nakonec rozhodli pro Globe-Traveller Voyager Z, bylo nám sděleno, že na něj budeme čekat víc než 3/4 roku. No jo, covid a následný nedostatek čipů a…

Ten skoro rok nicméně proletěl jako voda a Emil, jak jsme Gloubíkovi začali říkat, byl náš. Po první jízdě jsme pochopili, že naše láska k obytňákům za ten rok rozhodně nezrezavěla, ba naopak. Přiznejme si to otevřeně, je to droga, je to závislost. Naštěstí pozitivní. ;-))

Výhodou vestaveb je, že dojedou tam,
kam se s větším obytňákem nedostanete.
Takže jestli vás láká tohle,
pak jste tu správně.

No a netrvalo dlouho a k Emilovi přibyl ještě Hugo a jeho bráška Raffael, oba značky Affinity. A stejně jako jen zesílila naše láska a touha, abychom sami jezdili, stejně tak zesílila naše touha tyhle zážitky předávat i vám. Takže proto jsou tu naše webovky a naše půjčovna.

Jestli vám to aspoň trochu vrtá v hlavě a chcete to taky zažít, spojte se s námi a domluvte si termín. Rádi vám vše ukážeme a vysvětlíme – a pak vás vyšleme do světa, abyste si užili tu svobodu, dobrodružství a radost z objevování!

Mrkněte na volné termíny, mrkněte na ceník a taky na podmínky pronájmu a ozvěte se nám!

Vyrazte za dobrodružstvím s naším HUGEM!

Více informací o obytném autě Affinity HUGO najdete tady.

Rezervační kalendář

REZERVACE: +420 731 754 475

rezervace@pronajemobytnaku.cz